چاپ خبر
دبستان پسرانه الفبای تربیت چهارشنبه, ۲۷ مهر ۱۴۰۱
5 پرنده ماقبل تاریخ که خوشبختانه منقرض شده‌اند
میلیون‌ها سال پیش، زمین مکانی کاملا خطرناک بود...
میلیون‌ها سال پیش، زمین مکانی کاملا خطرناک بود. همه چیز از دایناسورهای عظیم الجثه گرفته تا صدپاهای غول پیکر، با شکوه پرسه می زدند. اگر انسان‌هایی به اندازه ما در آن زمان‌ها وجود داشتند، احتمالاً در مقایسه با موجودات ماقبل تاریخ به اندازه مورچه‌های امروزی بودند.نابراین، جای تعجب نیست که حتی پرندگان آن روزها نیز آن گونه‌ای بودند که کابوس‌های ما از آنها تشکیل شده است. خوشبختانه، هیچ یک از آن پرندگان غول پیکر ماقبل تاریخ در حال حاضر وجود ندارند. فقط برای یادآوری اینکه آنها چقدر بزرگ و خطرناک بودند، در اینجا فهرستی از پرندگان گوشتخوار ماقبل تاریخ وجود دارد که خوشبختانه اکنون منقرض شده اند.
Pelagornis sandersi : بزرگترین پرنده ماقبل تاریخ با طول بالهای ۶ تا ۷ متر بوده‌است. این پرنده بزرگترین پرنده‌ای بود که روی زمین زندگی می کرد. این فسیل اولین بار در سال ۱۹۸۳ در نزدیکی چارلستون، کارولینای جنوبی کشف شد. به افتخار متصدی بازنشسته موزه چارلستون، آلبرت سندرز.
Argentavis : قبل از کشف Pelagornis sandersi، Argentavis magnificens به عنوان بزرگترین پرنده پروازی که وجود داشته معرفی می‌شده‌است. آرجنتاویس که به نام "تراتورن غول پیکر" نیز شناخته می شود، دارای طول بال های تخمینی ۵ تا ۶ متر بود. فسیل های این گونه منقرض شده عمدتاً از مرکز و شمال غربی آرژانتین به دست آمده است.
Pelagornis Chilensis : بخشی از یک گروه ماقبل تاریخ معروف به "پرندگان دندان استخوانی" بود که بین پنج تا ده میلیون سال پیش وجود داشت. قبلاً بر فراز اقیانوس ها و کوه های شیلی کنونی اوج می گرفت. طول بال این پرنده شبه دندان بین ۴ تا ۵ متر بود.
انتهای پیام/.