چاپ خبر
دبستان پسرانه الفبای تربیت چهارشنبه, ۰۲ آذر ۱۴۰۱
چطور خودروي برقي آلودگي کمتري توليد مي‌کند؟
خودروی برقی یا بنزینی؟ کدامیک؟!!!
خودروها يکي از منابع توليد آلودگي و از نوع متحرک در سطح شهرها هستند. آلودگي ناشي از سوخت خودرو در شهر سلامت شهروندان و مخصوصا کودکان را که در ارتفاعي
مساوي با اگزوز خودروها تنفس مي‌کنند، به خطر مي‌اندازد، براي همين شهروندان همواره دنبال پيدا کردن راهي براي کاهش اين نوع از آلودگي هوا بوده و هستند.
اگر هدف شما از خريد يک خودروي برقي توليد آلودگي و گازهاي گلخانهاي کمتر است، بهتر است، خودروي خود را با  يک منبع تجديدپذير در خانه مانند انرژي خورشيدي، باد يا انرژي زمين گرمايي شارژ کنيد. شما ميتوانيد سيستم برق خورشيدي خود را بزرگتر کنيد تا بتوانيد ظرفيت شارژ وسيله نقليه خود را بالا ببريد. همچنين کارايي خودروهاي الکتريکي نيز قابل ارتقاست. وقتي خودرو از انرژي بنزين استفاده ميکند، تقريبا 17 تا 21 درصد انرژي براي ماشين به قدرت تبديل ميشود. در حالي که اين ميزان براي خودرويي که از انرژي برقي استفاده ميکند 59 تا 62 درصد است، به اين معني که از سوخت کمتر براي طي همان ميزان از مسير استفاده ميشود. براي مثال استفاده از پنلهاي خورشيدي تا چه اندازه ميتواند به محيطزيست آسيب وارد کند؟ طبق اعلام اداره انرژي ايالات متحده آمريکا، طول عمر يک پنل خورشيدي 20 تا 30 سال است و اين زمان بستگي به محيطي دارد که پنل در آن استفاده ميشود. دماي بالاي هوا، وزن باران و برف يا طوفانهاي شني موجب فرسودگي سريعتر سلولهاي خورشيدي، تخريب سطح يا مدارهاي الکتريکي داخلي پنل ميشود که به مرور از توليد برق آنها ميکاهد. مدير کل شرکت بازيافت نانجينگ فانگرون، بر اين باور است که صنعت انرژي خورشيدي همانند يک بمب ساعتي است که تا دو يا سه دهه آينده منفجر ميشود و محيطزيست را تخريب خواهد کرد، چرا که ميزان اتلاف و زباله حاصل از آن  زياد است و به سادگي هم قابل بازيافت نخواهد بود. به گزارش ايسنا، يک پنل خورشيدي شامل فلزاتي نظير سرب، مس و يک چارچوب آلومينيومي است و سلولهاي خورشيدي نيز از سيليکون کريستال خالص تشکيل شدهاند که با لايه اي از جنس پلاستيک پوشيده شده است.
 
انتهای پیام/.